Zachęcamy do lektury najnowszych propozycji książkowych Wydawnictwa Serafin

 

 

OPRAWA: miękka
AUTOR: Thomas Philippe OP
FORMAT: 134 x 206 mm
LICZBA STRON: 160
książka dostępna tutaj

 

Thomas Philippe OP
Maryja w tajemnicy paschalnej

„Ojciec Thomas najwyraźniej był człowiekiem Bożym, człowiekiem modlitwy – wspomina Jean Vanier. – Każdy z nas nosi w sobie sekret, wielki, ukryty, miejsce łaski. Ojciec Thomas dotykał nas w tym miejscu, w którym zamieszkuje w nas Bóg. Był jak wezwanie, stawiał nas w obecności Boga”.
Maryja w tajemnicy paschalnej to książka, w której ojciec Thomas wprowadza nas w głębię męki Zbawiciela, współcierpienia Maryi oraz w światło chwały zmartwychwstania i pełnię daru Ducha. Ukazuje niezwykłą relację łączącą Syna Bożego z Jego Najświętszą Matką, którą Pan ofiarowuje Janowi i całemu Kościołowi.
Jego oryginalna myśl i przebijająca ze słów miłość poruszają serca, pomagając rozważać największe tajemnice naszego zbawienia.
 


AUTOR: br. Konstanty Jaroń OFMCap
OPRAWA: miękka
FORMAT: 110 x 170 mm
LICZBA STRON: 200
książka dostępna tutajbr. Konstanty Jaroń OFMCap
Brat Konrad z Parzham, kapucyn. Święty furtian

Dwusetna rocznica narodzin świętego brata Konrada z Parzham.
 Jan Ewangelista Birndorfer, bo tak nazywał się br. Konrad, wychowywał się w pobożnej rodzinie chłopskiej w Parzham, gdzie do 31 roku życia pracował na roli.
W roku 1849 wstąpił do klasztoru kapucynów w Altötting, przy którym mieściło się sanktuarium Czarnej Madonny, Patronki Bawarii. Przez 41 lat pełnił w  nim pokorną i pełną miłości bliźniego funkcję furtiana. To on pierwszy witał strudzonych pielgrzymów, rozdawał posiłki ubogim i miał dobre słowo dla każdego - fragment wstępu książki.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska