W Dziele Pomocy św. Ojca Pio kontynuujemy akcję społeczna NIESTYGMATYCY.

Do serii wydarzeń odbywających się w jej ramach dołączył konspekt katechezy dla szkół średnich oraz publikacja z świadectwami osób wychodzących z bezdomności „12 dobrych spojrzeń”.

Lekcja, którą według opracowanego w Dziele konspektu może przeprowadzić każdy katecheta lub wychowawca, ma za zadanie przedstawić młodym ludziom inne niż stereotypowe spojrzenie na osoby bezdomne i potrzebujące. Przez prezentację faktów i informacji o dramacie bezdomności w Polsce w zestawieniu z prawdziwymi historiami naszych podopiecznych uczniowie mogą zdobyć całościowy obraz sytuacji osób bezdomnych.

Konspekt wraz z prezentacją multimedialną oraz pomocami dla uczniów można pobrać ze strony: http://niestygmatycy.pl/konspekt.html

Tym, którzy chcą poznać więcej historii osób, które są na drodze wychodzenia z bezdomności, proponujemy także publikacje zawierającą 12 świadectw osób bez domu. „12 dobrych spojrzeń” to mała książeczka, dzięki której można poznać historię 12 osób, ich los odmienił się dzięki pomocy pracowników, wolontariuszy i darczyńców Dzieła. –  Możemy tu poznać bliżej Kingę, Roberta, Tomka, Staszka i 8 innych osób bez domu, z którymi spotkaliśmy się w Dziele Pomocy św. Ojca Pio – mówi br. Tomasz Duszyc OFMCap, pomysłodawca inicjatywy.

Książeczka jest również praktyczną zachętą do złożenia 12 dobrowolnych ofiar (na przykład raz w miesiącu przez rok) na rzecz osób bez domu. Dla każdego Darczyńcy, który 12 razy wspomoże działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, przygotowano upominek. Publikacje w dowolnej liczbie można zamówić na stronie internetowej.

Kampania społeczna NIESTYGMATYCY trwa przez cały rok w ramach obchodzonego jubileuszu: 100 rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50 rocznicy jego śmierci. Jako Dzieło Pomocy włączamy się także w inne wydarzenia organizowane przez Prowincję Krakowską Braci Mniejszych Kapucynów w ramach Roku Jubileuszowego, m.in. XVI Czuwanie z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie–Łagiewnikach.

 

Za: dziełopomocy.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska